İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.35
 • EURO
  34.02
 • ALTIN
  2100.7
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61765.499$

AKP’li Yenişehirlioğlu Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği önerisini Erdoğan'a iletecek


AKP’li Yenişehirlioğlu Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği önerisini Erdoğan'a iletecek
AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, bir gazetecinin “Kılıçdaroğlu‘na milletvekilliği yolunu açma gibi bir plan olur mu?” sorusuna, “Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır” yanıtını verdi.

AKP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yenişehirlioğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun milletvekilliğine yönelik dikkat çeken bir açıklama geldi.

Yenişehirlioğlu, “2003 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği desteğe karşılık, bugün AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?” yönündeki sorusuna “Kılıçdaroğlu’nun meclise taşınma mevzusunu bilmiyorum. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olarak söylemiyorum, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak söylüyorum, şık olur, güzel olur. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır.Bu toplum barışı açısından, bir anayasa girişiminde bulunduğumuz süreçte şık ve güzel olur, bakalım" yanıtını verdi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!