İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.35
 • EURO
  34.03
 • ALTIN
  2102.0
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61909.89$

CHP adaylarını açıkladı, iki ismin yokluğu dikkat çekti...

CHP adaylarını açıkladı, iki ismin yokluğu dikkat çekti...
CHP 227 belediye başkan adayını açıkladı. Daha önce isimleri duyurulan ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeniden aday gösterildi ancak CHP'nin kalesi olarak bilinen, hali hazırda Tunç Soyer'in belediye başkanlığını yürüttüğü İzmir ve Kılıçdaroğlu'nun Özlem Çerçioğlu'nu aday gösterdiği Aydın için aday açıklanmadı. 

CHP'nin dün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısının ardından dördü büyükşehir olmak üzere 227 belediye başkan adayının ismi belli oldu. 

PM'den çıkan karara göre; İstanbul Büyükşehir Beldiye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Beldiye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Bursa Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın ve Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan oldu.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun adaylıklarını, "4 büyükşehirden 2’si zaten önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkanımız Sn. Özgür Özel tarafından ilan edilmişti" diyerek duyurdu.
Ancak açıklanan isimler arasında Kılıçdaroğlu'nun aylar önce ismini duyurduğu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer almadı. Listede olmamasıyla dikkat çeken bir diğer isim ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer oldu.

İZMİR KARIŞTI 

Tunç Soyer'in aday olarak açıklanmadığı İzmir Büyükşehir Belediyesi için belirlenecek olan ismin ocak ayının ortalarında açıklanması beklenirken dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Kılıçdaroğlu'nun adaylık sözü verdiği Özlem Çerçioğlu'nun İzmir'den aday gösterileceği iddiası kulisleri karıştırdı.
İzmir ile ilgili bir diğer kulis bilgisi de CHP İzmir İl Başkanlığı'nın aday belirlemek için anketlere başvurduğu oldu. İddiaya göre yapılan anketlerde şimdiye kadar öne çıkan isim Buğra Gökçe oldu.
 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!