İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.35
 • EURO
  34.03
 • ALTIN
  2102.0
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61909.89$

Dilan Polat soruşturmasına Ankara’dan müdahale mi edildi?

Dilan Polat soruşturmasına Ankara’dan müdahale mi edildi?
Haklarında çıkan kara para aklama iddialarının ardından gözaltına alınıp tutuklanan Dilan-Engin Polat çiftinin soruşturmasının ‘ünlü bir isme’ uzandığı ve bunun ardından Ankara’dan müdahale geldiği iddia edildi.

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Dilan-Engin Polat soruşturması hakkında bir iddia daha ortaya atıldı.Gazeteci Murat Ağırel, Cumhuriyet gazetesinde bugün yayınlanan yazısında, kara para aklamakla suçlanan sosyal medya fenomenleri Dilan Polat ve Engin Polat dosyasında önce polislerin sonra savcının soruşturmadan uzaklaştırıldığını belirterek, soruşturmanın ünlü bir isime uzandığı ve bunun üzerine Ankara’dan müdahalede edildiğinin konuşulduğunu yazdı.

Ağırel, şunları kaydetti:

“Adliye kulislerinde Polatgiller soruşturmasının selametine dair şüpheler olduğu konuşuluyor. Daha doğrusu genişletilmesi beklenen soruşturmanın artık tamamlanacağı yönünde bir görüş var. Öğrendim ki soruşturmanın yasadışı bahis ayağının ünlü bir isme uzanması üzerine sürece müdahale edildi. Bu müdahalenin Ankara’da en yukarıdan geldiği de iddia edilenler arasında…

Umarım iddialar doğru değildir. Umarım yeni atanacak savcı ve polisler hiçbir etki ve baskı altında kalmadan ciddiyet ve hassasiyet ile bu dosyayı devam ettirirler. Takip etmeye devam edeceğiz.”

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!