İstanbul
18 Nisan, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.52
 • EURO
  34.89
 • ALTIN
  2477.2
 • BIST
  9530.47
 • BTC
  61517.85$

Erdoğan İYİ Parti'nin GİK kararı için ne dedi?

Erdoğan İYİ Parti'nin GİK kararı için ne dedi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti'nin Özgür Özel'in 'iş birliği' çağrısına olumsuz yanıt vermesini, "Cumhur İttifakı’ndaki sağlıklı çalışma şartları görünen o ki karşı tarafta yok" diyerek değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yaptığı ‘iş birliği’ teklifini görüşmek için toplanan GİK toplantısında ‘hayır’ sonucu çıktı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu kararı, “Genel idare kurulumuz 2024 yerel seçimlerine İYİ Parti’mizin hür ve müstakil olarak girme kararını almıştır” ifadeleriyle duyurdu.

Böylece İYİ Parti, Meral Akşener'in '81 ilde ayrı aday' açıklamasının arkasında durdu. İYİ Parti'nin seçimlere ayrı gitme kararı belli bir kesimde takdirle karşılansa da çok fazla tepki aldı.

Kararın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da ilk değerlendirme geldi. Erdoğan İYİ Parti'nin kararını, “Bizim Cumhur İttifakı olarak içimizde böyle bir sıkıntı söz konusu değil. Ekibimiz şu anda muhataplarıyla görüşmelerini yaptı, yapıyor. Sayın Devlet Bahçeli ile bu konuda ana çerçevede görüşmelerimizi yaptık, adımlarımızı zaten attık, atıyoruz. Arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyor. Cumhur İttifakı’ndaki sağlıklı çalışma şartları görünen o ki karşı tarafta yok" diyerek yorumladı.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Bizler de şu an itibarıyla bu sağlıklı gidişi herhangi bir sıkıntıya fırsat vermeden devam ettireceğiz. ‘Yeniden İstanbul’ diyorsak, ‘Yeniden Ankara’ diyorsak bu iller başta olmak üzere şehirlerimizin tamamında çok çalışıp Cumhur İttifakı olarak seçimi kazanmalıyız. Zira İstanbul’un, Ankara’nın çektiği çileler ortada. İllerimizde vatandaşımızı, halkımızı inşallah karamsarlığa sürüklemeyecek adaylarla yeni bir sıçramayı yapacağız. Cumhur İttifakı olarak da en güzel şekilde 31 Mart seçimlerinden zafere çıkacağız.”

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!