İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.36
 • EURO
  34.01
 • ALTIN
  2097.4
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61480.01$

Gerici Halil Konakçı bu kez okullardaki Atatürk resimlerinden rahatsız oldu

Gerici Halil Konakçı bu kez okullardaki Atatürk resimlerinden rahatsız oldu
ÇEDES uygulamasına tepki gösterenleri 'İslam düşmanı' ilan eden imam Halil Konakçı, "Okullarda resmi törenlerde çoçukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama vatanımızda yaşamış İslam’a hizmet etmiş değerleri kıyafetleri ile anılmasına ve anlatılmasına karşı çıkıyorlar” dedi.

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlığıyla bilinen hilafetçi imam Halil Konakçı, ÇEDES projesi kapsamında cami imamlarının okullarda çocuklara ders vermesini savundu. Konakçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bir kez daha Atatürk'ü hedef aldı.

Konakçı paylaşımında “Öğrencileri eğitmek için okullara hemşire, doktor, polis, afad uzmanı hatta itfaiye eri dahi görevlendiriliyor ama Müslüman ailelerin çocuklarına dinini öğretmek için Diyanet görevlisi bir hocanın okulda görevlendirilmesine karşı çıkıyorlar” dedi.

‘HEYKEL ÖNÜNDE SECDEYE KARŞI DEĞİLLER AMA…’

Paylaşımın devamında Atatürk’ü de hedef alan Konakçı, “Okullarda resmi törenlerde çoçukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama vatanımızda yaşamış İslam’a hizmet etmiş değerleri kıyafetleri ile anılmasına ve anlatılmasına karşı çıkıyorlar” dedi.

ÇEDES projesine karşı çıkanları ‘İslam düşmanı’ ilan eden Konakçı, “Sorsan Müslümanlar ama İslam’a dair ne varsa karşılar, düşmanlar. Çatlasanızda patlasanızda; Müslüman ecdadımızın fethedip bizlere armağan ettiği bu topraklarda, fethedildiği ve milli mücadele ruhuyla İslami hizmetin kaldığı yerden devam etmesi için son gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!