İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.38
 • EURO
  34.04
 • ALTIN
  2087.8
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61324.49$

İpler iyice geriliyor! İYİ Partili isimden ‘İmamoğlu’ çıkışı

İpler iyice geriliyor! İYİ Partili isimden ‘İmamoğlu’ çıkışı
İYİ Parti’de sular durulmuyor. Art arda gelen istifalarla deprem yaşayan partide İbrahim Özkan tartışmalarının üzerine İBB krizi de patlak verdi. İYİ Partili Mete Koca, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ‘CHP eş başkanı’ diye seslenerek “Seni başkan seçtirmeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti’de art arda gelen istifalar deprem etkisi yarattı. Son olarak, İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Meral Akşener’in talebi üzerine İYİ Parti Grup Başkan Vekilliği görevinden istifa ettiğini duyurdu. Özkan, İYİ Parti’nin CHP ile işbirliğini görüştüğü GİK toplantısından ret kararı çıkmasını eleştirmişti.

Akşener’in talebi üzerine görevinden istifa eden ancak İBB’de İYİ Partili 7 üye tarafından yeniden göreve getirilen İbrahim Özkan İYİ Partili 7 üye tarafından yeniden göreve getirildi. Ancak o 7 üye de İYİ Parti’de disipline sevk edildi.

Bu sırada İYİ Parti Kurumsal İlişkiler Başkan Yardımcısı Mete Koca’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti. Koca, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ‘CHP eş başkanı’ diye seslenerek “Seni başkan seçtirmeyeceğiz” dedi.

Önce, “CHP Eş genel başkanından alınan sufle ile sözde itibar suikastlığı yapmaya kalkıyorsunuz. Gik kararını hiçe sayarak hala CHP yancılığı yapmayı tercih etmenizi kınıyorum. Daha da hür olmak için İstifanızı verebilirsiniz. Gönlünüze ve cebinize uygun yerde siyaset yaparsınız” diyerek İbrahim Özkan’ı eleştiren Koca, ardından şu paylaşımı yaptı:

“CHP’nin Eş genel başkanı İbb meclis üyeleri üzerinden operasyon çekiyor. 

Operasyonun büyüğü 31 Martta olacak Sayın Eş Başkan!!

SENİ BAŞKAN SEÇTİRTMEYECEĞİZ!!”

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!