İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.35
 • EURO
  34.02
 • ALTIN
  2100.7
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61765.499$

Kılıçdaroğlu Özgür Özel'e söylediklerini anlattı... "Artık genel başkansın, bilmeye hakkın var"


Kılıçdaroğlu Özgür Özel'e söylediklerini anlattı... "Artık genel başkansın, bilmeye hakkın var"
CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’le biri devir teslimden önce biri sonra olmak üzere gerçekleştirdiği iki görüşmeyi anlattı. Kılıçdaroğlu, Özel'e "Sen artık genel başkansın bunları bilmeye hakkın var" diye anektod verdiğini söyledi.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halktv.com.tr’deki yazısında, Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeyi yazdı. Kılıçdaroğlu’nun Özel’le biri devir teslimden önce olmak üzere iki kez görüştüğünü aktaran Küçükkaya görüşmenin ‘off the record’ olduğunu da ekledi.

Küçükkaya’nın yazısı şöyle:

Sonra “Sizinle açık konuşalım” dedi ve off the record/kayıt dışı kaydını düştü. Sadece genel izlenim anlatmam üzerine anlaştık. Fotoğraf da çektirdik. “Bu sohbet zaman içinde yorum ve analizlerinizde işinize yarar” diye ekledi.

BİR DEVİR TESLİMDEN ÖNCE BİR SONRA...

Özgür Özel’le biri devir teslimden önce olmak üzere iki kez görüşmüş. Uzun/açık sohbet gerçekleştirmişler. “Eski/yeni genel başkanlar olarak sana bunları şimdi söylemeliyim” diyerek duygu, düşünce ve uyarılarını iletmiş. “Sen artık genel başkansın. Bunları bilmeye hakkın var” cümleleriyle özel anekdotlar anlatmış.

Partisi için kaygıları var. Partinin DNA’sının ve tarihi kimliğinin değişmesinden ve diğer partilere benzemesinden endişe ediyor.

“Özgür bey ne yaptı?” diye sordum. Dikkatle dinlemiş, notlar almış. Uzun sohbetimizin bir yerinde Özgür Özel’in dürüst bir kişi olduğunu söyledi. ‘Akçeli işlere girmez’ dedi.

Politik gelişmelere dair bir iki somut soru yönelttim. Mesela aday tartışmalarıyla ilgili…

“Ben artık bunları Özgür Bey’le konuşmam. Bana sorsa bile olmaz. Genel Başkan o” diyerek çok doğru ve etik bir çerçeve çizdiğini gösterdi, Özel’le ilişkisinde 2. görüşmelerinde Özgür bey ‘nasıl görüyorsunuz’ diye sorunca 2 konuda eleştirisini ifade etmiş. Bana yine “off the record” anlattı.

ÖNDER SAV'LA DİYALOĞINI ANLATMIŞ: ÇOK ÇARPICI BİR OLAY

Kemal bey, Özgür Özel’e ilk genel başkan olduğu dönemde Önder Sav’la yaşadığı tarihi bir diyalogu aktarmış. ‘Bak bunu ilk kez birisiyle konuşuyorum’ notunu ekleyerek. Gerçekten de çok çarpıcı bir olay. Maalesef tüm bu anlattıklarımın hiç birinin detayını veremem.

İttifaklardan, yerel seçim sonrasına, adaylardan 2028 hesaplarına uzun bir sohbet oldu. İttifaklık ilişkilerini de anlattı. ‘Altılı masadaki’ ve kampanyadaki en samimi davranan parti ve lidere kadar söyledi.

Dediğim gibi ‘off the record’ bir görüşmeydi. İzlenimlerim böyle. Kemal Bey’in duygu ve düşüncelerini anladım. Yapmak istediğini de. İyi niyetli bir şekilde partisini düşünüyor. İzliyor. Türk demokrasisini düşünüyor. Bazıları merak edebilir, etik bir duruşu var. Yadırganacak bir tutum içinde değil.

Çıkarken değerli izleyenlerinize ve ekip arkadaşlarınıza selamımı iletin dedi. Üstümde kalmasın hepinize bolca selamı var

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!