İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.35
 • EURO
  34.03
 • ALTIN
  2102.0
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61909.89$

Tartışma büyüdü! Saadet Partili vekil bayılırken AKP sıralarından "Allah'ın gazabı" sesi

Tartışma büyüdü! Saadet Partili vekil bayılırken AKP sıralarından "Allah'ın gazabı" sesi
Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in kürsüde bayılmasının ardından AKP sıralarında “Allah’ın gazabı” sesi yükseldi. Sesin sahibinin AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin olduğu iddia edildi.

TBMM Genel Kurulu’nda, Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in baygınlık geçirdiği anlarda AKP sıralarından, “Allah’ın gazabı böyle olur işte, Allah’ın gazabı” diye bağırıldığı TBMM tutanaklarına geçti. Bu sözler tartışma yarattı. 

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Hasan Bitmez bu olayı yaşarken buradaki herkes ‘Bu, hepimizin başına gelebilir’ dedi. Bazı arkadaşlarımız arkalarda olduğu için olayın ne olduğunu hemen anlayamamış olabilirler. Dışarıdan izleyenlerin, bir zalimlik içerisinde konuya yaklaştığını okuyorum, görüyorum. Bu o kadar insani bir şey ki hepimizin kalbine dokunan bir durum. Buradaki bütün kavgalarımız siyasi kavgalardır. Biz insan olarak birbirimizi seviyoruz, saygı duyuyoruz. Farklı partilerden dostluklarımız var, arkadaşlıklarımız var. Biz düğünlere gidiyoruz, cenazelerimizi paylaşıyoruz”

SÖZLERİN SAHİBİ ÖZLEM ZENGİN Mİ?

Gazeteci İsmail Saymaz, bu sözü söyleyen kişinin konuşması sırasında da Bitmez’e tepki gösteren AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin olduğu iddiasını gündeme getirdi. Saymaz’ın Sözcü gazetesinde yayımlanan yazısında şu ifadeler yer aldı:

“Önceki gün TBMM’de utançla anılacak bir sahne yaşandı.
Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, iktidarın ikiyüzlü İsrail politikasını eleştiriyordu. Öfkeli AK Parti milletvekilleri oturdukları yerden Bitmez’e cevap veriyordu.
Bitmez, konuşmasını bitirir bitirmez yere yığıldı.
Kalp krizi geçirmişti.
Muhalif milletvekilleri müdahale için Bitmez’e koşarken, AK Parti sıralarından biri “Allah’ın gazabı böyle olur!” diye bağırdı. Bu sözler büyük tepki topladı.
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Bazı arkadaşlarımız arkada oldukları için ne olduğunu anlayamamış olabilir” dedi.
Oysa CHP’li milletvekilleri “Allah’ın gazabı böyle olur” sözünü Zengin’in söylediğini iddia ediyor.
Görüntülerde, Bitmez yere düşmeden önce Zengin’in ayağa kalkarak elini kolunu salladığı, Bitmez yığıldıktan sonra bağırmayı sürdürdüğü görülüyor.
Zengin, “Arka sıralardaki AK Partilileri” bahane ederek inandırıcılıktan uzak bir savunma yapıyor.
Zaten bir milletvekilinin “Allah’ın gazabı böyle olur” demiş olması için Bitmez’in düştüğünü görmesi lazım.
Haydi, arkadakiler görmedi, diyelim.
En önde oturan ve ayakta olan Zengin de mi görmedi?
O an...
Ne söylüyordu?
Yoksa ‘Allah’ın gazabı böyle olur!’ mu diyordu?”

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!