İstanbul
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.38
 • EURO
  34.04
 • ALTIN
  2087.8
 • BIST
  9097.15
 • BTC
  61324.49$

İmamoğlu ve Akşener aylar sonra görüştü

İmamoğlu ve Akşener aylar sonra görüştü
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener işe aylar sonra görüştü. Akşener ile telefonda görüştüklerini açıklayan İmamoğlu, yüz yüze görüşmenin de her an gerçekleşebileceğini ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz’da Mahmutşevketpaşa Mahallesi’ni ziyaret etti. İmamoğlu, ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Meral Akşener ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin soruları yanıtlayan İmamoğlu, “Telefon görüşmesinin tabii yüksek seviyede detayını sizinle paylaşmayayım ama şu tarafını paylaşayım. Sayın Meral Akşener ile biz tabii muhtelif defalar aslında görüşürüz. Son, malumunuz yoğun bir kendi parti içi gündemimiz sürecinde görüşememiştik. Kendisini aradım. Tabii ki hal hatır sordum. Biz neticede 5 yıl önce, o zamanki ismiyle Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı Adayı olarak bugünlerde yola çıkmış ve ardından seçimi kazanmıştık ve bu dönem bitene kadar da biz o ittifakı temsil eden belediye başkanıyız. Sürece ben öyle bakarım.” diye konuştu.

Mevcut gündeme dair düşünceleri paylaştıklarını söyleyen İmamoğlu, “İletişime açık olduğumuzu zaten kendileri de ifade etti. Bizler her zaman açık olduğumuzu beyanda bulunduk. Böylesi bir dertleşme, sohbetleşme. Yaptığımız bu güzel diyalog için de kendilerine teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

“YÜZ YÜZE GÖRÜŞME HER AN OLABİLİR”

“Telefon görüşmesinin ardından yüz yüze bir buluşma gerçekleşecek mi?” sorusuna da yanıt veren İmamoğlu, “Şu anda öyle bir planlama yapmadık ama her an istediğimiz zaman da olabilir diye düşünüyorum. Hiçbir engelimiz yok.” dedi.

Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ın görüşmesi sonrası yapılan açıklamaları da değerlendiren İmamoğlu, “Sayın Mansur Yavaş’ın nasıl bir ifadeyle onu söylediğini tam bilmiyorum. Yanlış bir şey söylemeyeyim. Mansur Yavaş başkanımızın da, Sayın Meral Akşener’i ziyaret etmesi kadar doğru ve güzel bir şey yok. Bizler de konuşuruz. Yarın ziyaretler de ederiz. Kaldı ki bütün bu süreçlerle ilgili zaten Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile de görüşerek istişare halinde süreçleri yürütüyoruz. Hem parti kültürümüze ve ahlakımıza uygun hem belediye başkanı olma kültürüne ve ahlakına uygun hem de bir ittifakın başlangıcından bitimine kadar sürecin yönetilmesi ahlakına ve kültürüne uygun davranma konusunda bizler hassas yöneticiler ve insanlarız. Umut ederim sonucunda hep birlikte güzel bir şekilde bağlarız.” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “İttifak kelimesi çok yoruldu, yıprandı. İyi şeyleri hatırlatmıyor.” açıklaması hatırlatılan İmamoğlu’na “Siz de sürekli toplumsal ittifak kelimesini kullanıyorsunuz. Bu tanımlamanızda bir değişiklik olacak mı? ” sorusu da soruldu. İmamoğlu, “Niye olmasın? Yani kavramlar ya da isimler değil, önemli olan içerik önemli, içeriğiyle daha çok ilgileniyoruz.” şeklinde konuştu.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!